Arrestohet i dyshuari që shpërndau një video me përmbajtje abuzive seksuale të fëmijëve

Publikuar më

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi dyshohet se në rrjetin social Facebook ka shpërndarë një video me përmbajte abuzive seksuale të fëmijëve.

“Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, respektivisht Sektori për Hetimin e Krimeve Kibernetike, pas pranimit të informacioneve se në rrjetin social Facebook, nga një person i dyshuar, është shpërndarë tek disa persona të tjerë një video me përmbajtje abuzive seksuale të fëmijëve, ka filluar hetimet, ku si rezultat është identifikuar dhe është arrestuar një i dyshuar mashkull/kosovar”, thuhet në komunikatën për media të Policisë së Kosovës.

Lidhur me rastin është sekuestruar një telefon celular dhe po ashtu është intervistuar personi i dyshuar dhe në konsultim me prokurorin kompetent i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

Komentet