Taylor Swift po bën debutimin e saj si regjisore e filmit

Publikuar më

Taylor Swift do të bëjë debutimin e saj si regjisore,ku do ta bëjë regjinë e filmit të parë të metrazhit të gjatë, të cilin do ta realizojë në bashkëpunim me studion filmike “Searchlight Pictures”.

Detaje të tjera kyçe, do të mbahen të fshehta deri në një datë të mëvonshme.

“Taylor është një artist dhe tregimtar dikur në një brez. Është një gëzim dhe privilegj i vërtetë të bashkëpunosh me të ndërsa ajo nis këtë udhëtim emocionues dhe të ri krijues”, thanë udhëheqësit e studios “Searchlight”, David Greenbaum dhe Matthew Greenfield.

Swift së fundmi u bë e vetmja artiste solo që u nderua ndonjëherë me dy çmime për regjinë më të mirë në MTV VMA për punën e saj në "All Too Well: The Short Film" dhe "The Man". Swift është një fituese 11 herë Grammy dhe e vetmja artiste femër që ka fituar albumin e vitit në tri raste të ndryshme. Në tetor, Swift publikoi "Midnights", albumin e saj të 10-të në studio.

Komentet