Kupa e Botës FIFA 2022: Ndeshja sot Kanada dhe Maroku

Publikuar më

Kupa e Botës FIFA 2022 nisi më 20 nëntor me vendin pritës Katarin.

Janë 32 vende që marrin pjesë në Kupën e Botës të këtij viti, ku përfshihen SHBA, Meksika, Anglia, Brazili, Irani, Katari, Ekuador, Senegali, Argjentina, Arabia Saudite, Danimarka, Tunizia, Polonia, Franca dhe Australia.

Sot Kanada dhe Maroku do të përballjen në xhiron e tretë të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror. 

Ndeshja fillon në orën 16:00.

Komentet