Dua Lipa ishte fituese e dy çmimeve në “Billboard Music Awards”

Publikuar më

Ceremonia e ndarjës së çmimeve “Billboard Music Awards” u mbajtë të dielën.

Artistja me prejardhje kosovare e famë botërore Dua Lipa, fitoi dy çmime:“Kënga më e dëgjuar në radio” për hitin e saj Levetating”, dhe “Kënga më e mirë Dance/Electronic” për hitin “Cold Heart” i sjell në bashkëpunim me, Elton John.

Ndërsa fituesit kryesorë ishin: Olivia Rodrigo, Kanye West dhe Doja Cat.

Komentet