Dua Lipa dhe Rita Ora ndër këngëtaret më të dëgjuara në Britani të shekullit 21

Publikuar më

PPL është kompania e licencimit të muzikës, ku ka ndarë tabelën e artisteve më të degjuar të shekullit 21. Kjo tabelë bashkon një koleksion të jashtëzakonshëm talentesh që kanë regjistruar disa nga muzikat e preferuara në Britani të Madhe.

Dua Lipa e Rita Ora janë në mesin e 20 këngëtareve femra më të dëgjuara.

Sipas listës, Dua ka lënë pas këngëtaret e mëdha si Christinas Aguilera, Ellie Goulding e Ariana Grande, ndërkaq Rita ka lënë pas vetëm Ariana Granden në top 20-shen.

PPL-i e ka ranguar këngëtaren amerikane Pink si më e dëgjuara ne shekullin 21, në Britani të Madhe.

Komentet