28 të vdekur dhe 489 raste të reja me COVID-19, gjatë ditës së sotme në Kosovë

Publikuar më

Në 24 orët e fundit në Kosovë, nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 859 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 124.711.

Në total numri i rasteve aktive është 25.290.

Komentet