Justin Bieber thyen rekordin e të gjitha kohërave në Spotify

Publikuar më

Justin Bieber u zbulua se kishte thyer rekordin mujor të dëgjuesve të të gjitha kohërave në Spotify, pasi kishte fituar 83.3 milionë dëgjues mujorë.

Ai ndiqet nga The Weeknd, i cili ka arritur 74.5 milionë dëgjime në muaj e më pas vjen Ed Sheeran me mbi 72.4 milionë, ndërsa gruaja me më shumë transmetime në platformë për momentin është Dua Lipa, me 65.5 milionë dëgjues mujorë, teksa Doja Cat mbyllet prapa me 60.84 milionë.

Bieber po shijon suksesin e albumit të ri njëherësh të gjashtit të quajtur “Justice” që përfshin këngët: “Lonely”, “Anyone”, “Hold On” dhe “Peaches”.

Komentet