Kanye West lanson albumin "Donda"

Publikuar më

"Donda", albumi i dhjetë i Kanye West, u shfaq për herë të parë më 23 korrik përmes G.O.O.D. Music dhe Def Jam pas ngjarjes së tij të parë të dëgjimit në shkallë të gjerë brenda stadiumit Mercedes Benz të Atlantës, por më pas projekti përjetoi vonesa të shumta.

I quajtur sipas nënës së reperit që vdiq në 2007, Donda vjen gati dy vjet pas albumit të tij të nëntë në studio, Jesus Is King, i cili debutoi në numrin 1 në Billboard 200.

Përveç Jay-Z dhe DaBaby, Donda gjithashtu përmban bashkëpunime të shumta të profilit të lartë, duke përfshirë The Weeknd dhe Lil Baby, Travis Scott, Young Thug dhe Pop Smoke , Kid Cudi, Pusha T, Roddy Ricch dhe Ariana Grande , dhe më shumë.

Komentet