Këngëtari Ardian Bujupi paralajmëron albumin e tij të ri,për dhjetë vjetorin e karrierës

Publikuar më

Artisti i njohur shqiptar Ardian Bujupi,ka paralajmëruar një album të ri për dhjetë vjetorin e karrierës së tij muzikore.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtari përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në "Instagram",po ashtu zbuloi kopertinën e albumit qe do te lansohet me 28 maj .

“Këtë vit do të publikojë projektin tim më të madh për dhjetë vjetorin e karrierës. Siç më njihni, diçka muzikore po vjen me cilësi të pakrahasueshme, vepra më e mirë e karrierës sime dhe këtë gjë nuk e kam pretenduar kurrë në pesë albumet e mi. “10” do të publikohet pak para verës, 28.05.2021 dhe përfshin 10 këngë që janë realizuar me shumë punë. Unë jam gati për verën, ju jeni gati për “10”?”, ka shkruar ai.

Komentet