Isa Mustafa:Çfardo të jetë, LDK e respekton rezultatin e zgjedhjeve

Publikuar më

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës,Isa Mustafa, përmes një postimi ne "facebook" është shprehur se LDK respekton rezultatin e zgjedhjeve dhe se ditët në vijim do të bëjnë një analizëtë thellë të zgjedhjeve.

Ky është postimi i tij i plotë :

Miq të nderuar, në ditët në vijim, do të bëjmë një analizë të thellë të zgjedhjeve. Z. Hoti ka bërë një punë të shkëlqyeshme si Kryeministër por edhe gjatë fushatës. Çfardo të jetë, LDK e respekton rezultatin e zgjedhjeve. Ne do të bëjmë ndryshimet e nevojshme dhe LDK do të punojë shumë që të rikthehet dhe ta sendërtojë vizionin e saj rugovian për vendin. IM”, ka shkruar ai

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit e nxorrën LDK-në si partinë e tretë.

Komentet