Hiti i Javës "Moona" nga Tayna dhe L'Algerino

Publikuar më

Reperja njohur shqiptare,Tayna, në fillim të këtij viti ka publikuar bashkëpunimin saj të mirëpritur me reperin francez L’Algerino me titull "Moona".

Kënga është e gërshetuar në dy gjuhë: shqipe dhe atë franceze, masteringun e së cilës e ka realizuar Lorenc Aliaj.

Producent i këngës është Cricket, gjersa për vargjet e tekstit janë kujdesur vet dyshja interpretuese. Ndërsa, klipi i këngës është realizuar në Kosovë nga produksioni Sekuencë.

Në platformen e popullarizuar, Youtube, vetëm për pak ditë
ka rritur mbi gjashtë milion klikime,ku le të kuptohet që ky projekt është pelqyer mjaft mirë nga publiku.

Po ashtu, kjo këngë është votuar më së shumti edhe në anketen e përjavshmë "Hiti i javës" nga ndjeksit e web faqës tonë www.capital921.com.

Komentet