Kurti dhe Osmani do të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit

Publikuar më

Në një konferncë për media sot, Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe u.d e presidentit Vjosa Osmani kanë bërë te ditur se do të garonjë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

"Ne do të garojmë bashkë që do të fitojmë bashkë, për shkak se janë referendum. Që nga 29 nëntori i zgjedhjeve lokale në Podujevë, Llap, Besianë në Kosovë nuk ka më zgjedhje sepse ka referendum, edhe me 14 shkurt nuk është më situate e vjetër”, ka thënë Kurti.

Komentet