24 persona të lënduar si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në Ferizaj

Publikuar më

Një shpërthim ka ndodhur sot në Ferizaj në një restorant në lagjen “The village” ku ka pasur një shpërthim të një bombole gazi.

Si pasojë e këtij shperthimi që akoma nuk dihen shkaqet janë konfirmuar deri me tani 24 persona lënduar.

Dy nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar për shërim në QKUK në Prishtinë, këto informacione i ka konfrmuar për Gazetën Express kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari.

Komentet