Sipas OVL të UÇK-së Prokuroria në Hagë po mundohet të fitojë rastin pa prova

Publikuar më

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, Faton Klinaku, permes nje reagimi ne rrjetin social "facebook" e ka quajtur puro politike seancën e sotme të Gjykatës Speciale ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Postimi poltë i tij:

“Prokuroria puro politike në Hagë, e cila e ka qëllimin për ta fituar rastin pa prova, ose vetëm me pseudoprovat e saj, detyrohet të tërhiqet pas reagimit të mbrojtësve, të cilët thanë se do t'u bëjnë ekspertizë të gjitha akuzave dhe të gjithë dëshmitarëve”, është shprehur Klinaku

Komentet