Hiti i Javës "Buzët e kuqe" nga Yll Limani

Publikuar më

Artisti i mirënjohur, Yll Limani, gjatë muajit shtator të ketij viti me rastin e ditëlindjes së tij të 26-të publikoi projektin e ri muzikorë “Buzët e kuqe”, të cilin e realizoi me videoklip.

Për tekstin dhe muzikën e këngës është përkujdesur Yll Limani ndërsa, për Beat-at, BigBadBeats. Ndërkaq, videoklipi është realizuar nga Onima.

Kënga u prit mjaft mirë edhe nga publiku ku vetëm deri me tani ka arriturr afer pesë milionë klikime në platformen, YouTube.

Po ashtu , edhe në anketen tonë ishe njëra ndër këngët që kishte mbledhur shumicën e votave duke mbetë hiti i javës në, 92.1 Capital FM.

Komentet