Ramush Haradinaj i quan gazetarët zagar

Publikuar më

AGK ka dënuar deklaraten edhe gjuhen e ish-kryeministrit Haradinaj lidhur me komentet e tijë në një program duke i quajtur gazetarët "zagar" edhe "mercenarë".

"AGK u bën thirrje përfaqësuesve të shtetit dhe liderëve politikë që të njohin rolin e gazetarëve në një shoqëri demokratike dhe të përmbahen nga ushtrimi i presioneve ndaj tyre. Secili sulm ndaj gazetarëve është sulm ndaj interesit publik dhe demokracisë në vend”, thuhet në reagimin e AGK-së.

Komentet