Ariana Grande thyen rekord me numrin e ndjekësve në Instagram

Publikuar më

Artisja e njohur me famë nderkombetare, Ariana Grade, ka arritur që të grumbullojë 200 milionë ndjekës në Instagram, duke u bërë femra e parë me këtë rekord.

Ajo ka lënë pas Kylie Jenner me 193 milionë ndjekës dhe këngëtaren Selena Gomez, e cila ka 190 milionë.

Personi i parë i parë në botë, që kapërceu kuotën e 200 milionë ndjekësve në Instagram ishte futbollisti me famë botërore, Cristiano Ronaldo.

Komentet